خبرهای مهم:

تاریخ امروز برابر است با [ پنج شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ ]

متن کامل گزارش فنی اکسپلویت شدن این آسیب پذیری در فایل پیوست آمده است اما نکته ای که به نظرم باید به آن اشاره کرد این است که هدف از کشف و اکسپلویت آسیب پذیری چیست ؟

 

در حقیقت نگاهی به فلسفه اکسپلویتنگ نشان می دهد که اهداف مختلف علمی – فنی و … وجود دارد اما در ایران موضوع کمی متفاوت است .
شرکت ادوب که محصولاتی مانند فتوشاپ و اکروبات ریدر و .. ارائه می دهد که بیش از ۷۰ در صد مردم از آنها استفاده می کنند ایران را تحریم می کند و نمی گذارد نرم افزارها به روز شوند تا هکرهای سراسر دنیا به سادگی رایانه های ایرانی را هک و آلوده نمایند
همین موضوع در مورد شرکتهای مانند جاوا و … نیز صدق می کند و هدف آنها ضعیف و آسیب پذیر کردن زیرساختهای الکترونیکی و ایجاد نارضایتی و … می باشد .
اگر موضوع را ملی در نظر بگیریم که رفتار دوگانه و غیرمنصفانه قابل پذیرش نیست و باید برای مبارزه و اعلام نارضایتی با آن رفتاری مناسب اتخلذ شود .
نرم افزار پیش رو که آسیب پذیری کشف شده بر روی آن زیرودی می باشد در بیش از ۱۲۰ هزار نقطه در ژاپن و بیش از ۲۰۰ هزار نقطه در آمریکا استفاده شده است و دقت به این موضوع که تمام این نقاط مراکز صنعتی هستند جالب توجه است از جمله مشتریان شرکت برادوین که اکسپلویت حاضر از محصولات این کمپانی می باشد وزارت انرژی آمریکا می باشد که تمام این موارد به نقل از سایت شرکت برادوین می باشد که آدرس ان در انتهای مقاله فنی آمده است .
استاکسنت با چنین آسیب پذیری های در نرم افزارهای زیمنس به زیرساخت های صنعتی ایران حمله کرد .
شاید وقت آن رسیده باشد که گروه های امنیتی ایرانی برای جبران تحریم ها و گستاخی های هر روزه کشورهای اروپایی و آمریکایی رفتار مناسبی از خود نشان دهند و از موضوعات روزمره و سطحی که در انجمنها ایرانی به چشم می خورد دست برداشته و اقداماتی جدی تر انجام شود .

نوشتن وارم و جستجو برای یافتن نودهای آسیب پذیر را به شما می سپاریم  البته خوشبختانه از این محصول در ایران استفاده نمی شود

Exploiting Advantech WebAccess SCADA HMI
Exploiting Advantech WebAccess SCADA HMI
Exploiting-Advantech-WebAccess-SCADA-HMI.rar
630.6 KiB
4 Downloads
اطلاعات بیشتر
نویسنده: 0days
دانلود فایل

:: نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*