خبرهای مهم:

تاریخ امروز برابر است با [ پنج شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ ]

ین نوع کلاه برداری با توجه به عدم دانش مخاطب از سرویس ها و سامانه های ارزش افزوده یا محتوی اپرا تور های موبایل صورت میپذیرد که به شرکت های طرف قرارداد داده میشود. این شرکت ها برای هر مخاطبی که در سامانه آنها ثبت نام کند پیامک هایی به صورت روزانه و بسته به نوع سرویس از قیمت ۹۹ تومان تا ۵۰۰ تومان ارسال میکنند . این شرکت ها برای جذب مخاطب بیشتر از سرویس های هرمی و ارسال دعوتنامه استفاده میکنند بدین صورت که هر کاربر یک کد شنا سه دارد که اگر کاربری دیگر با آن کد در سیستم ثبت نام کند مقداری سود از نوع شارژ یا ریالی به کاربر اصلی تعلق خواهد گرفت.

قضاوت اینکه روش هرمی صحیح است یا خیر و یا اینکه اصلا توضیحی شفاف برای لغو این سرویس ها در مرحله ثبت نام اجباری نیست و داده نمیشود به عهده مخاطب و مسوولین.

گروهی از افراد با طمع کسب جوایز این سرویس ها و بهره مندی از جذب مخاطب اقدام به ارسال تبلیغات جعلی و وسوسه انگیز میکنند که هم در اینترنت به شدت یافت میشود و هم در تلگرام:

در نوع جدید که در تلگرلم رصد شد٫ کلاه برداری شدت بیشتری میگیرد و کلاه بردار ها با استفاده از ترغیب قربانی به نصب اپ اندروید قربانی را اتوماتیک در این سامانه ها ثبت نام میکنند.

امضا دیجیتال: ۰۸b1edebe53bef0465d7af37ca551c679f0de2232a4de748b153065e13f0fedd

با توجه به باز دیدی که تا این لحظه از این اپ شده است پیشبینی میشود که افراد زیادی را قربانی کرده است.

این اپ بعد از نصب شما را مجبور به ارسال پیامک میکند:

در این روش هم  احتمالا قربانی با توجه به اسم برنامه ای که به دنبال آن بوده و یا میزان کمی که متضرر شده از طرح شکایت در مراجع قانونی خودداری میکند.

با وجودی که با بررسی ما وب سایت ایرانسل روش خروج از هر کمپین فعال را توضیح داده است به نظر میرسد اگر این اطلاع رساانی از طریق همان پیامک و در هنگام عضویت اجباری صورت پذیرد ٫ میتواند کاربران را از سردرگمی نجات دهد.

نویسنده: محمد جرجندی
دانلود فایل

:: نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*