خبرهای مهم:

تاریخ امروز برابر است با [ پنج شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ ]

شاید هنگام ‍‍‍‍پیاده سازی یک حمله نیاز داشته باشید که default gateway رو بدست بیارید وجهت اتوماتیک سازی کارها نیاز به ورودی کاربر پیدا نکنید. مثلا برای حمله ARP بطور خودکار gateway آی پی خود را در شبکه بدست بیاورید و حمله را علیه آن انجام دهید و یا حالت های دیگر.

در فایل config.py کلاسی به نام conf وجود دارد.این کلاس شامل تنظیمات scapy است. براحتی میتونیم با دستور زیر این تنظیمات رو مشاهده کنیم:

 

 

خوب در این کلاس شی به نام route موجود است که این شی با استفاده از فایل route.py که متخص کار با جدول مسیریابی در سیستم نوشته شده است مقداردهی خواهد شد. حال با پایتون سعی میکنیم تا این شی از کلاس را پرینت کنیم و محتوا را مشاهده کنیم. پس مانند زیر دستور ها را می نویسیم :

 

خوب میبینیم که routing table درون سیستممان را بطور کامل برایمان نشان داد که default gateway نیز شامل آنهاست و چیزی که میخواهیم بدست آوریم. parse نمودن بدین صورت زیاد جالب نخواهد بود بنابراین بازهم از conf.route به فیلد دیگری مراجع میکنیم تا اطلاعات را بصورت بهتری متناسب با کاری که میخواهیم انجام دهیم به نمایش درآید.بدین صورت:

 

براحتی میتوان اطلاعات شبکه هایمان را داشته باشیم و براساس هرفیلدی که لازم است داده ها را فیلتر نماییم. خوب جهت راحتی کار ما تابعی مینویسیم که پارامتر ورودی IP موردنظرمان و خروجی نیز gateway همان IP ورودی خواهد بود:

 

 

نویسنده: حمید رضایی

:: نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*