خبرهای مهم:

تاریخ امروز برابر است با [ یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ ]

امروز تقریبا همه در ایران حتی اگر چیزی از اینترنت نمیدونن پیام رسان تلگرام رو دارن. مطلب امروز در نقد این ابزار و گوشزد عملکرد مجرمانه برخی از شرکت های سودجو برای فروش محصولاتشون باز هم با روش استفاده از عناوین جن ** سی است که مشتری خوبی در همه جای دنیا داره معمولا.

ولی هدف من واقعا گوشزد و مقابله با غیر اخلاقی و یا ترویج اون از نگاه شرعی نیست هرچند که آسانی در دسترس بودن این محتوی بدون نظارت در پیام رسان تلگرام بسیار وحشتناک است در کشور هایی که به این دست موارد به صورت یک صنعت نگاه میشود هم شما نمیتوانید محتوی جن ** سی خود را آزاده و در هر فروشگاهی به فروش برسانید ، حتی اگر شما وب سایتی دارید که در این بخش فعال است باید حتما اولین ورود به وبسایت دارای پیام اخطار به کاربران باشد که قرار است چه چیزی ببینند و حتما بایستی ۱۸ سال به بالا باشند. با این روش هم قانون به کاربر گوشزد میشود و هم درصورت ورود نا خواسته کودکان یا نوجوانان به سایت با دیدن این هشدار سایت رو ترک میکنن و به نظر من روش صحیحی است. اما نکته ای که از همه مهم تر است اینه که در هیچ جای دنیا از شاخ آفریقا تا صحرای نوادا ترویج س**** **س کودکان قابل قبول نیست و سنگین ترین حبس های قضایی را به دنبال دارد به صورتی که حداقل در آمریکا افرادی که این جرم رو یک بار مرتکب میشن به راحتی به جامعه برنمیگردن و حتی در صورت برگشت به شدت تحت مراقبت هستند. حتی شاید براتون جالب باشه در مورد آمبر آلرت در آمریکا اینجا و اینجا فارسی بخونید ، زنگی که بر روی همه دستگاه ها از موبایل گرفته تا تلویزیون و هر رسانه ای که فکرشو بکنید نواخته میشه تا گم شدن یه کودک در معرض خطر رو اطلاع رسانی کنه.

 

حالا با همه این توضیحات در ایران شرکت یا شرکت هایی هستند که برای ترویج محصولات خود نه تنها مرزهای شرعی و اخلاقی را پیموده بلکه مرزهای شرافت رو هم ازش عبور کردن.
در زمان نوشتن این مطلب خیلی از خبر جانسوز آتنای عزیز نمیگذرد ولی من فکر میکنم متاسفانه امثال اسماعیل رنگرز در کشور ما زیاد هستند چون حداقل من نشنیدم کسی برای کودک آزاری ۹۰ سال حبس بگیره و نمیتونم هم بپذیرم جامعه ما بنا به فلان و بهمان از این دست آدم ها نداره بلکه اتفاقا فکر میکنم به دلیل سکوت و آبروی خانوادگی ، ما زیاد از این دست پرونده ها داریم ولی تا آتنایی کشته نشه رگای غیرتمون متورم نمیشه.

نمیخوام این متن خیلی طولانی بشه چون اگر شما هم استفاده کننده تلگرام بودید یا هستید حتما با این دست محتوی برخورد داشتید ، هرچند که تلگرام کانال ها و گروه های ترویج دهنده محتوی جن ** سی را مسدود میکند ولی این روال ناکار آمد و کند صورت میپذیرد و تجربه ای که این دوستان کسب کرده اند روش هایی مانند ساخت کانال با لینک پرایوت و یا ساخت چندین کانال همزمان روش کاربردی بوده، گواه آن هم تعداد بالای مخاطب های این کانال هاست.

یکی از این نام های فعال فروشگاه اینترنتی Fikala است که با بهره گریری از قابلیت ربات تلگرام و تبلیغات گسترده(پخش در چند کانال)  اقدام به ثبت سفارش و ارسال کاربر به سایت اصلی خود با آدرس فیلتر نشده میکند :@FikalaBot

 

 

متاسفانه از دامنه fikala9 مشخصه که فیلتر تقریبا هیچ تاثیری بر روی این بیزنس ها ندارد .

گروه دیگری که فعالیت مشابهی در تلگرام دارند با نام “دیبا گستر رادمان” طرح بیزنس مشابهی دارد و با راه اندازی چندین کانال غیر اخلاقی اقدام به جذب مشتری به بات @kimiyaArianBot و ثبت سفارش از طریق این ربات میکنند.

این مطلب نیازی به توضیح بیشتر برای ردیابی و دادن اطلاعات در رابطه با این گروه ندارد و فکر میکنم از حوصله بحث خارج است به امید مقابله با این افراد سود جو که برای کسب سود خود به هیچ ارزش انسانی پایبند نیستند.

پ.ن : به لطف فیلترینگ هوشمند نمیشه ۴ تا واژه بکار برد خودتون دیگه کلمات و دیکریپت کنید.

نویسنده: محمد جرجندی

:: نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*