خبرهای مهم:

تاریخ امروز برابر است با [ شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ ]

هک کردن عابر بانک ها حالا دیگه خیلی ساده تر از قبل شده.
معمولا هکرها با بهره برداری از آسیب پذیری های سخت افزاری و نرم افزاری عابر بانک ها، اقدام به هک کردن و دریافت پول از اون ها می کنند. حالا اما هرکسی میتونه با خرید بدافزار به عابربانک ها دستبرد بزنه.

 

 

هکرها دست به فروش بدافزار آماده به کار Cutlet Maker برای خالی کردن عابربانک ها زده اند که هرکسی میتونه به راحتی با پرداخت ۵۰۰۰ دلار اون رو خریداری کنه.

فروش این بدافزار در فروم های هک زیرزمینی انجام میشه که به تازگی توسط محققین Kaspersky Lab کشف شده.
این بدافزار استفاده کنندگان عابربانک ها رو به صورت مستقیم مورد هدف قرار نمیده، بلکه با استفاده از یک Vendor خاص، سعی بر گول زدن عابربانک و دریافت وجه بدون مجوز رو داره.

در این فروم ها، یک کتابچه راهنما برای چگونگی استفاده از این بدافزار نیز منتشر شده که شامل اطلاعاتی درباره یکی دیگر از بدافزار های بدنام در خالی کردن عابربانک ها به نام Tyupkin میشه که در سال ۲۰۱۴ توسط تیم Kaspersky Lab مورد بررسی قرار گرفت.

 

 

لیست بدافزاری این ابزار عبارت است از :

  • Cutlet Maker : بدافزار عابربانک و عنصر اصلی این ابزار
  • Stimulator : اپلیکیشنی برای جمع آوری اطلاعات کاست های پول نقد عابربانک ها
  • c0decalc : اپلیکیشنی بر پایه ترمینال برای تولید رمز برای بدافزار

 

 

به گفته محققان Kaspersky، عملکرد Cutlet Maker پیشنهاد میده که برای دزدی از عابربانک ها بهتره که دو نفر وجود داشته باشند که اون ها رو با نام های drop و drop master میشناسه.

تبلیغات بدافزار Cutlet Maker در ابتدا بر روی مارکت AlphaBay Darknet قرار گرفته بود که چندی پیش توسط FBI از دسترس خارج شد.

 

:: نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*