خبرهای مهم:

تاریخ امروز برابر است با [ شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ ]

کمپانی اینترنی یاهو که امسال توسط شرکت Verizon خریداری شد، حالا معتقده که تعداد اکانت های هک شده در نشت اطلاعاتی عظیم آگوست سال ۲۰۱۳ این سایت، نه تنها یک میلیارد، بلکه سه میلیارد بوده است.
بله، نشت اطلاعات سایت یاهو شامل تمامی کاربران این سرور بوده است.

 

 

اطلاعات لو رفته شامل نام، آدرس ایمیل، شماره های تلفن، تاریخ های تولد، رمزهایی که با الگوریتم MD5 ساخته شده بودند و در بعضی از موارد نیز حاوی سوال و جواب های امنیتی اکانت ها می شده است.
البته یاهو در همون زمان اعلام کرد که هکرها نتونستند به اطلاعات اکانت های بانکی و کارت های اعتباری که بر روی ایمیل ها لینک شده بوده دسترسی پیدا کنند.

این نشت اطلاعات به هکران تحت حمایت دولت نسبت داده شده است.

تا حالا اگه به هر دلیلی پس از این نشت اطلاعاتی اقدام به عوض کردن رمزعبور ایمیل های خودتون نکرده اید، بهتره که هر چه سریع تر اون ها رو عوض کنید و در صورت امکان از روش احراز هویت دو مرحله ای (۲FA) نیز استفاده کنید.

حذف کردن ایمیلتون خیلی کمکی به حل این مشکل نمی کنه چون که یاهو اکانت های پاک شده رو بعد از یک ماه بازیافت می کنه و دوباره ممکنه که توسط هکرها به سرقت بره.
پس بهتره که فقط از روش ۲FA استفاده کنید و اکانت رو به حال خودش باقی بگذارید.

البته باید بدونید که این نشت اطلاعات، با نشت اطلاعاتی که در سال ۲۰۱۴ اتفاق افتاد و تعداد ۵۰۰ میلیون از کاربران یاهو رو در معرض خطر قرار داد فرق می کنه.

 

:: نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*