خبرهای مهم:

تاریخ امروز برابر است با [ شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ ]

شناسایی از طریق اثر انگشت، اسکن شبکیه چشم و یا تشخیص پیشرفته چهره که به تازگی در گوشی iPhone X شرکت اپل معرفی شده رو فراموش کنید.
محققان سیستم تایید هویت جدیدی رو ایجاد کرده اند که دیگه نیازی به اثر متقابل نداره بلکه نزدیک بودن شما به دستگاهتون به تنهایی برای این عمل کافیه.

 

 

گروهی از دانشمندان کامپیوتر دانشگاه بوفالو نیویورک، سیستم تایید هویت از طریق اسکن قلبی جدیدی رو طراحی کرده اند که از شکل و سایز قلب به عنوان یک بیومتریک منحصر به فرد برای شناسایی و تشخیص شما استفاده می کند.

این سیستم که به Cardiac Scan نیز معروفه، از یک رادار داپلر سطح پایین استفاده می کنه تا بتونه به طور مداوم و بی سیم، میزان ضربان قلب شما رو بسنجه و دسترسی به دستگاهتون رو تا زمانی که بهش نزدیک هستید به شما بده.

محققان بر این باورند که به دلیل منحصر به فرد بودن شکل و حرکات قلب، نسبت به اسکن های عنبیه و اثر انگشت خیلی سخت تر گمراه و به این ترتیب به راه قابل اعتمادتری برای شناسایی شما تبدیل می شوند.

محققان این اطمینان رو حاصل کرده اند که سیگنال های این دستگاه خیلی ضعیف تر از سیگنال های وای فای و حتی سیستم های معمول شناسایی بر روی گوشی هاست پس هیچ خطری سلامتی فرد رو تهدید نمی کند.

البته نگرانی هایی هم نسبت به حریم خصوصی و امنیت این تکنولوژی وجود داره. برای مثال هر کسی میتونه تا زمانی که شما نزدیک دستگاهتون هستید به اون نفوذ کنه و یا اینکه شاید این دستگاه قادر نباشه فرد رو بعد از تغییر شکل قلب ناشی از بیماری های قلبی شناسایی کنه.

 

 

:: نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*