خبرهای مهم:

تاریخ امروز برابر است با [ یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ ]

خنده داره که شرکتی که ارائه دهنده راه حل های محافظت در برابر دزدی شناسه و نظارت بر اعتبار هستش، خودش هک بشه !
Equifax یکی از سه شرکت بزرگ نظارت و گزارش اعتبارات در آمریکا هستش که بالاخره پذیرفته در اواسط ماه می و یا جولای مورد حمله واقع شده که تاریخ اصلیش ۲۹ جولای بوده و اطلاعات ۱۴۳ میلیون کاربرش از ۳ ماه پیش در دسترس هکرها بوده است !
اصلا معلوم نیست که چرا این شرکت پس از شش هفته تازه به این فکر افتاده که مشتریانش رو از وجود این نقص امنیتی با خبر کنه.

 

 
بر اساس تحقیقات این شرکت، هکرهای ناشناس با استفاده از یک آسیب پذیری امنیتی بر روی وب سایتشون تونستند که به بعضی از فایل ها دسترسی پیدا کنند.
 
این اطلاعات به سرقت رفته شامل نام، تاریخ تولد و شماره امنیت اجتماعی ۱۴۳ میلیون آمریکایی و در بعضی از موارد خاص حاوی شماره گواهینامه و کارت اعتباری ۲۰۰ هزار شهروند دیگر بوده است. این شرکت اضافه کرده که اطلاعات بعضی از ساکنین کانادایی و بریتانیایی نیز به سرقت رفته است.

علاوه بر این، سه تن از مدیران ارشد Equifax بلافاصله پس از اطلاع از هک شدن، اقدام به فروش سهامشون به ارزش دو میلیون دلار کرده اند.

Equifax فعلا با استخدام FireEye شرکت اقدام به تحقیقات بیشتر کرده است و از مشتریانش خواسته که برای اطلاعات بیشتر به سایتشون مراجعه کنند.

این کمپانی هنوز اعلام نکرده که آیا هکرها اقدام به اخاذی کرده اند یا خیر اما با توجه به میزان اطلاعات لو رفته، آمریکایی ها موظف هستند که اقدامات لازم رو برای محافظت از خود و عزیزانشون هر چه زودتر انجام بدن.
 

:: نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*