خبرهای مهم:

تاریخ امروز برابر است با [ پنج شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ ]

با نزدیک شدن به انتخابات فدرال در کشور، که بالغ بر ۶۱٫۵ میلیون شهروند آلمانی قرار است در تاریخ ۲۱ سپتامبر در آن رای بدهند، اعلام شده که این انتخابات در خطر هک شدن قرار دارد.
هکرها چگونگی هک نرم افزار رای دهی آلمان برای مداخله در رای ها و تغییر نتیجه انتخابات رو افشا کرده اند.

بله، هک کردن انتخابات دیگه یک نظریه نیست بلکه واقعا داره اتفاق میوفته !

 

 

محققان گروه هک آلمانی Chaos Computer Club موفق به کشف آسیب پذیری های مهمی در سیستم PC-Wahl و نرم افزار مورد استفاده برای انتقال رای ها از مراکز محلی به مراکز دولتی شده اند.
بر اساس آنالیز انجام شده توسط این گروه، آسیب پذیری ها اجازه چند سناریو حمله مخنلف رو به مهاجمان می دهند که در نهایت منجر به تغییر در شمارش آرا می شود.

گروه هکرها متوجه شدند که برنامه رای گیری، آپدیت های خودش رو از طریق اتصال HTTP ناامن دریافت می کنه و برای صحت اطلاعات نیز هیچ تایید و یا امضای دیجیتالی نمی خواد.
علاوه بر این، نرم افزار به جای استفاده از رمزگذاری نامتقارن، از یک متد رمزگذاری قدیمی و یک تک کلید مخفی درون برنامه ای استفاده می کنه .
این نرم افزار شامل یک ماژول FTP میشه و نتایج رای گیری رو به سرور FTP که توسط یک رمز محافظت میشه ارسال می کنه اما محققان باور دارند که این رمز بین کارمندان حوزه های انتخاباتی پخش شده و مورد استفاده قرار می گیره.

شرکت سازنده PC-Wahl این اتهامات رو رد کرده اما گروه Chaos Computer Club از دولت و کمیسیون های انتخاباتی خواسته که اقدامات ضروری رو برای برخورد با این آسیب پذیری انجام بدهند.

در پاسخ نیز مدیر ارشد انتخابات فدرال آلمان، آقای Dieter Sarreither، اعلام کرده که با اینگونه مشکلات آشناست و از مقامات دولتی و کمپانی سازنده نرم افزار خواسته که این مشکل رو هرچه زودتر رفع کنند.
 

:: نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*