خبرهای مهم:

تاریخ امروز برابر است با [ یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ ]

گروه خطرناکی که از سال ۲۰۱۲ فعالیت می کردند، دوباره ظهور کرده اند و به نظر می رسه هنوز هم علاقه اشون رو نسبت به هک کردن بخش های انرژی شرکت های اروپایی و ایالات متحده از دست نداده اند.
بله، داریم راجع به گروه DragonFly صحبت می کنیم. گروهی که در اروپای شرقی به وجود اومده و بسیار کاربلد و با تجربه است. گروهی که مسئولیت کمپین های جاسوسی سایبری علیه زیرساخت های حیاتی کمپانی های برق در کشورهای مختلف رو بر عهده داره.

 

 

در سال ۲۰۱۴ گزارش شده بود که گروه های DragonFly قابلیت ایجاد عملیات های خرابکارانه رو علیه اهدافشون دارند که این اهداف بیشتر اپراتورهای خطوط لوله های نفت، شرکت های تولید کننده برق و سیستم های کنترل صنعتی رو شامل می شدند.

محققان شرکت امنیت سایبری Symantec که کمپین قبلی این گروه رو کشف کرده بودند، حالا خبر از کمپین دیگری به نام Dragonfly 2.0 می دهند.
این شرکت اعلام کرده که گروه DragonFly حالا پتانسیل این رو داره که اگه بخواد، سیستم ها رو هک و به کنترل کامل خودش در بیاره.

با این حال محققان هیچ مدرکی دال بر استفاده گروه DragonFly از آسیب پذیری های اولیه پیدا نکرده اند.
زیرا این گروه با استراتژی که داره، از ابزار مدیریت مانند و که به طور عمومی در دسترس هستند استفاده می کنه و شناسایی اون ها رو بسیار سخت می کنه.

 

 

 

:: نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*