خبرهای مهم:

تاریخ امروز برابر است با [ سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ ]

امروز بانک مرکزی چین اعلام کرد که جمع آوری سرمایه از طریق ICO یا همان ““، برای جلوگیری از تقلب و کسب درآمد غیر قانونی، ممنوع خواهد شد.
ICO مقوله جدید و جذابی در دنیای blockchain محسوب میشه که جایگزینی برای هستش و به شرکت ها اجازه میده برای افزایش منابع مالیشون، از منابع مختلف دیگر کمک بگیرند.

برای اونایی که نمی دونند ICO چی هستش باید بگیم که ICO یک راه غیرقانونی برای افزایش بودجه بیزنس ها و استارت آپ ها هستش که بیشتر با ارزهای دیجیتالی سر و کار داره.

 

 

در روز دوشنبه، بانک مردمی (PBoC) به همراه بانک مرکزی چین خبری رو منتشر کردند که به ممنوعیت تمامی فعالیت های تامین مالی و صدور اوراق بهادار که به شدت نظم اقتصادی و مالی رو مختل کرده، اشاره می کند.
بیشتر مراکز دولتی از این ممنوعیت حمایت کرده اند و این میتونه نقطه پایانی برای جمع آوری کمک های مالی ICO در چین باشه.
مقامات نظارتی ادعا کرده اند که از ICO ها برای جمع آوری غیرقانونی پول، ایجاد شرکت های هرمی و پولشویی استفاده شده است و دولت چین از این لحظه برای پیدا کردن نشانه هایی از فعالیت های غیرقانونی بر روی ICO ها نظارت خواهد کرد.
این ممنوعیت شامل حال اشخاص و شرکت هایی که قبلا از طرح ICO استفاده کردند نیز میشه و ازشون خواسته شده که تمام پول های جمع آوری شده رو زودتر پس بدند.
پس از انتشار این خبر، ارزش Bitcoin و که از بزرگترین واحدهای پول دیجیتالی هستند، به شدت سقوط کرده.

در ایالات متحده، کمیسیون بورس اوراق بهادار (SEC) نیز در مورد ریسک ICO ها هشدار داده اما هنوز هیچ واکنش دیگه ای نشون نداده است.

 

:: نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*