خبرهای مهم:

تاریخ امروز برابر است با [ پنج شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ ]

اگر از کاربران Taringa هستید، اطلاعات کاربری شما نیز مانند ۲۸ میلیون کاربر دیگه در معرض خطر و انتشار قرارگرفته است.
Taringa یکی از شبکه های اجتماعی محبوب در آمریکای لاتین هستش که این اجازه رو به کاربرانش میده تا در زمینه های مختلف به ایجاد و نشر مطالب بپردازند.

 

 

Leakbase که از سرویس های اطلاع رسانی در مورد نشت اطلاعات هستش گفته که تونسته به کپی دیتابیس هک شده ای دسترسی پیدا کنه که حاوی اطلاعات اکانت Tringa، نام کاربری، ایمیل آدرس و رمزهای hashed شده آن ها بوده است.
رمز های hashed شده توسط الگوریتمی قدیمی به نام MD5 به وجود اومده بودند که به راحتی رمزگشایی میشه . این الگوریتم قبل از سال ۲۰۱۲ منسوخ شده و همین اشتباه، راه رو برای هکرها باز و هموار کرده.

می خواید بدونید MD5 تا چه حد ضعیفه ؟
خب، باید بهتون بگم که گروه Leakbase در کمتر از چند روز تونسته نزدیک ۲۷ میلیون از این رمزهای عبور رو رمزگشایی کنه .

طبق گزارش ها، این نشت اطلاعات در ماه گذشته رخ داده و کمپانی سازنده این شبکه اجتماعی با پستی در وبشون به کاربراش هشدار داده و اطلاعاتی رو نیز در مورد این حادثه مطرح کرده :

احتمال داره که هکرها تونسته باشند به نام های کاربری، ایمیل آدرس ها و رمزعبورهای کدگذاری شده دسترسی پیدا کنند. اما هیچگونه شماره تلفن و یا Bitcoin wallet ای از برنامه Taringa در معرض خطر قرار نگرفته است.
در این لحظه که شواهدی مبنی بر ادامه دسترسی هکرها به کد Taringa وجود ندارد اما تیم ما همچنان به نظارت بر حرکات غیرمعمول در زیرساخت ها ادامه می دهد.

 

این کمپانی اعلام کرده که برای امنیت بیشتر کابرهاش داره از طریق ایمیل، لینکی برای تغییر رمز های عبورشون ارسال می کنه و همچنین الگوریتم رمزگذاریشون رو نیز از MD5 به

 

:: نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*