خبرهای مهم:

تاریخ امروز برابر است با [ سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ ]

آیا شما هم فکر می کنید چون که اپلیکیشنتون رو از یک سایت معتبر دانلود کردید دیگه خطری شما رو تهدید نمی کنه ؟

خب بهتره که دوباره فکر کنید !

 

 

تیمی از محققان شرکت های امنیتی مختلف، botnet جدیدی رو کشف کردند که بطور گسترده ای پخش شده و ده ها هزار گوشی هوشمند آندرویدی رو نیز هک کرده.

حمله WireX این اجازه رو به شبکه botnet ،که بر روی تعداد زیادی از گوشی های هوشمند آلوده به نرم افزار های مخرب موجود بر Google Play Store هستند میده که حملات گسترده لایه کاربردی DDoS رو هدایت کنند. اینگونه حملات خیلی عادی هستند و این حمله نیز خیلی پیچیده محسوب نمیشه اما جای تعجب داره که محققان امنیتی شرکت ها و کمپانی های مختلف که بعضا جزو رقبای همدیگه نیز محسوب می شوند، برای مقابله با این حملات دور هم جمع شده باشند.

شبکه بات نت WireX در اوایل این ماه برای یه سری حملات DDoS جزیی استفاده شد اما بد از اواسط ماه آگوست این حملات تشدید پیدا کردند.

این حملات تا حالا تقریبا ۱۲۰ هزار گوشی هوشمند آندرویدی رو آلوده کرده و در هفدهم آگوست نیز محققان یک حمله DDoS مهیب که بر پایه متد HTTP GET بوده و از تقریبا ۷۰ هزار گوشی هوشمند نشات می گرفته رو شناسایی کردند.

اگر سایتتون مورد حمله DDoS واقع شده می تونید از پترن زیر کمک بگیرین تا بفهمین آیا مربوط به حملات WireX اخیر بوده یا نه :

 

 

پس از بررسی های بیشتر، محققان به این نتیجه رسیدن که بیش از ۳۰۰ اپلیکیشن مخرب حاوی کد های WireX در اپ استور وجود داره که تعداد زیادی از این برنامه ها مربوط به شاخه های مدیا، پیلیر ویدیو، رینگتون، ابزار مدیریت حافظه و … بوده اند. گوگل این اپ ها رو شناسایی و بیشترشون رو بلاک کرده اما بات نت WireX همچنان در مقیاس کوچکی به قوت خودش باقی است.

با این حال همچنان پیشنهاد میشه که یک آنتی ویروس قوی بر روی گوشی خودتون نصب کرده و از دانلود برنامه های بیهوده که نیازی بهشون ندارید نیز خودداری کنید و همچین همیشه گوشی و اپلیکیشن هاتون رو آپدیت نگه دارید.

 

:: نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*