خبرهای مهم:

تاریخ امروز برابر است با [ سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ ]

آیا شما هم یکی از ۱۸ میلیون کاربر برنامه Sarahah هستین ؟

 

اپلیکیشن Sarahah به تازگی وارد بازار شده و در چند هفته اخیر جزو پر بازدیدترین ها بوده که این اجازه رو به کاربرش میده تا با دیگر کاربران این برنامه گفتگو کنه و پیام هاش رو به صورت مستقیم و ناشناس برای فرد دیگه بفرسته. با این حال معلوم شده که این اپلیکیشن، به لیست مخاطبین دسترسی داره و وقتی که یک کاربر آندروید و یا iOS ، اون رو برای اولین بار بر روی گوشی خودش نصب می کنه، این اپلیکیشن به سرعت تمامی شماره ها و آدرس های ایمیل لیست مخاطبین کاربر رو بر روی سرورهاش آپلود می کنه که البته این دسترسی برای چنین اپلیکیشن هایی که با مخاطبین سر و کار دارند خیلی عادی محسوب میشه اما Sarahah هیچگونه سرویسی در این زمینه به کاربرانش نمیده.

اما سازنده این اپلیکیشن اینگونه به این شبهات پاسخ داده که دسترسی برنامه به لیست مخاطبین بخاطر یه سری ویژگی ها از جمله پیدا کردن دوستان در این برنامه بوده که به خاطر یه سری مشکلات فنی با تاخیر به اپلیکیشن اضافه میشه و تصادفا از ورژن حال حاضر حذف نشده. ایشون این اطمینان رو نیز به کاربرهاشون دادن که درخواست جمع آوری اطلاعات در ورژن بعدی حذف خواهد شد و اینکه سرورهای Sarahah در حال حاضر لیست مخاطبین هیچ کاربری رو در دست ندارند، که البته این موضوع غیرقابل تایید هستش.

 

.jabeh_iframe{position:relative;}.jabeh_iframe iframe {border:0;position:absolute;top:0;left:0;width:100%; height:100%;}

 

با این حال شما می تونید با کوتاه کردن دسترسی اپلیکیشن از لیست مخاطبینتون به راحتی این برنامه رو دانلود و ازش استفاده کنید که البته این ویژگی فقط برای کاربران آندروید نسخه 6.0 به بالا قابل استفاده هستش. سیستم عامل های جدید آندروید این اجازه رو بهتون میدن که دسترسی اپلیکیشن ها رو به اطلاعاتی که فکر می کنید ربطی به برنامه ندارن محدود کنید.

 

:: نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*