خبرهای مهم:

تاریخ امروز برابر است با [ پنج شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ ]

اسنادی که به تازگی توسط پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی، ادوارد اسنودن، فاش شده این حقیقت رو به نمایش گذاشته که تسهیلات محرمانه ای در نزدیکی یک شهرک در شمال استرالیا، با هدف نظارت مخفیانه بر ارتباطات و کمک به عملیات های ارتش آمریکا وجود داشته است.

 

این اسناد از مطالب طبقه بندی شده آژانس امنیت ملی که در سال ۲۰۱۳ توسط اسنودن دزدیده شده و برنامه های نظارت جهانی آمریکا رو مورد خطر قرار داده، نشات میگیره.

اسناد جدید منتشر شده توسط سایت خبری The Intercept، شامل ارجاعاتی به تسهیلاتی مخفی با اسم رمز Rainfall می باشد که اما با نام رسمی تسهیلات دفاع مشترک شناخته می شود

 

این اسناد نشان می دهند که به وسیله تکنولوژی ماهواره ای پیشرفته برای نشان دادن موقعیت دقیق جغرافیایی، تونسته به ارتش آمریکا در حملات نیروهای ویژه و هواپیماهای بدون سرنشین اون کمک کنه.

بر اساس اسناد منتشر شده، این ماهواره ها وظیفه جمع آوری سیگنال های ارتباطی و اطلاعاتی در زمینه استراتژی و تاکتیک های ارتش، اطلاعات علمی، سیاسی، اقتصادی و … رو داره.البته شبکه ملی استرالیا،ABC، بر این باوره که این ماهواره ها نه فقط در زمینه جمع آوری اطلاعات، بلکه در زمینه آنالیز،ضبط و پردازش نیز مشغول به فعالیت هستند.

در دوره حکومت دونالد ترامپ حملات هواپیماهای بدون سرنشین و عملیات های ویژه دو برابر شده، اما در همین حین دولت نیز به وسیله تضعیف کردن قوانینی که باید در میدان جنگ از اون ها پیروی بشه، سعی بر کاهش تلفات افراد غیر نظامی در این حملات کرده است.محققان نیز تایید کرده اند که بخاطر دقت بسیار بالای ماهواره ها در تشخیص موقعیت جغرافیایی، احتمال اینگونه تلفات در میدان جنگ بسیار کمتر خواهد شد.

:: نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*