خبرهای مهم:

تاریخ امروز برابر است با [ سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ ]

گمان کنید متنی را در برابر شما می‌گذارند که به زبانی نوشته شده که به آن آشنا نیستید، حال اگر واژه‌نامه را به شما ندهند چقدر احتمال دارد که محتوای آن متن را متوجه شوید؟ آری، کدگذاری یکی از ایمن‌ترین راه‌های حفظ امنیت اطلاعات است که به این راحتی نمی‌توان از پس آن برآمد. در این کتاب هم روش‌های مختلف کدگذاری را خواهید آموخت و هم راه‌های مقابله با آن را خواهید دانست.

 

یکی از بهترین راه‌های حفظ امنیت پیام‌ها پنهان‌نگاری است. در این شیوه حتی وجود پیام نیز تا حد امکان انکار شده و سعی در پنهان کردن پیام اصلی در پوششی دیگر داریم، برای نمونه متنی را درون یک تصویر یا تصویری را درون تصویر دیگر قرار می‌دهیم و البته نباید انتظار داشت که با چشم بتوان این پنهان‌نگاری‌ها را آشکار کرد و بایستی دست به دامن رایانه‌ها شد، بدون شک آگاهی از چگونگی این روش‌ها بسیار لذت‌بخش خواهد بود.

رمزنگاری محبوب‌ترین روش حفاظت از اطلاعات است; رویکردی که بانک‌ها، شرکت‌ها، نرم‌افزارها و تقریبا هرآنچه که در اطرافمان می‌بینیم از آن بهره جسته است. در این کتاب هم راه‌هایی را خواهید دید که خود توانایی اجرای آن‌ها را دارید و هم با چگونگی روش‌های رمزنگاری پیچیده‌ای آشنا می‌شوید که امروزه مورد استفاده هستند، هم‌چنین راه‌هایی را برای مقابله با برخی روش‌های رمزنگاری خواهید آموخت.

Information Security Mkarami
Information Security Mkarami
information-security-mkarami.rar
4.5 MiB
19 Downloads
اطلاعات بیشتر
نویسنده: محسن کرمی
دانلود فایل

:: نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*